GÜÇLÜ EKONOMİ NEDEN ÖNEMLİ?

 

Yıllardır süregelen bir ülkenin öyküsü aslında ekonomik dengeler.Zaman zaman dalgalanmalar,kısmende iyileşmeler vardı ekonomide bir zamanlar.Hepiniz çok iyi hatırlarsınız.ambarlarda biriken şeker torbaları,tüp yani gaz depoları,yakıt depoları ve daha neler neler... İnsanlık tarihinde utanç verici bir dönemdi o zamanlar. Biri de çıkıp sorguladı mı peki?.HAYIR.

Bizler Türkiye nesli olarak ne badirelerden geçmiş insanlarız.bunu mu atlatmayacaktık?

Bu memleketi birileri sürekli dolduruşa getirme,sömürme,hatta himaye altına alma,işgal etme girişiminde bulundular.Dolar uçuşunu hatırlayın...

Bir dolar yükseldi diye,bununla beraber iki katına çıkan şahiş fiyat rakamları... peki ya su?

Bu memlekette su dolar ile mi alınıyordu da 50 krş olan Su 1 TL'ye fırladı? Bunun adı fırsatçılık. Memleketimizde dolar bazlı artan fiyat oranlarından dolayı herkes vatandaştan birşeyler koparma derdine düştü.

Peki burda hata ne? 

Dolar konusunda maalesef dışa bağımlı bir ülkeyiz. evet dış borcumuz yok denecek kadar az fakat ithalatta maalesef yeterince yol alamadığımızın kanıtıdır bu.

Yeni Türkiye ile 80'li yılları karşılaştırdığımızda emin olun  çok fahiş farklar bulunmakta. Yeni Türkiye'de yeni hastaneler,yollar,yardımlar,rahat ekonomi,dışa bağımlılığın azalışını gösterir tablolar,büyüyen sanayimiz, hatta uçak ve askeri üretim tesislerimiz bulunmaktadır;Fakat unuttuğumuz bir şey var,yada unutmayıp görmek istemediğimiz... Türkiyenin dört yanında bizlere saldırı hazırlığında olan ülkeler,Her an bir hata yapmamızı bekliyorlar.

Hata bedeli bir ülkenin yüzyıllık geçmişinin silinmesi demektir. Bu konuda alınması gereken tedbirlerden bazıları; gençler,kanaat önderleri ve devlet kurumlarımızdır.

Gençler ne yapar?

Devletine,Milletine,Bayrağına bağlılık içerisinde hareket etmelidirler.

Kanaat önderleri, halkı ekonomik ve diğer alanlarda bilinçlendirmelidirler.

Devlet kurumlarımız, içerde dolaşan FETÖ vb hainleri temizlemelidirler

Bu kapsamda gerçek ,yaşanabilir,her alanda yükselen ve değişen bir Türkiye göreceğimizi umut ediyorum.

Unutmayalım!Güçlü ekonomi olmaz ise gücümüz yoktur,her alanda yenilmişiz demektir.

Vesselam...