Bir köşe yazarı olarak, her konuya değinen bir özelliğe sahibim. Köşe yazarı dediğiniz kişi korkarak, yazmayarak bir yere varmayacaktır. Bundan sebeptir ki bugün minnet duygusu içerisinde olduğum değerli büyüğüm, Ağabeyim,  AK Parti Şanlıurfa Millet Vekilimiz ve MKYK üyesi Sayın İbrahim Halil YILDIZ'ı anlatacağım.

Anlatacağım;çünkü anlatmam gereken çok şey var ve bunu bazı kişiler görmemekte veya gördüğü halde görmezden gelmektedirler. Bir Milletvekili düşünün, her fırsatta ilçesini ziyaret edip esnaf esnaf gezip tek tek vatandaşın derdini dinleyen;çare arayıp anlık olarak çözüm üreten bir kişiliğe sahip olsun. Evet... Kendisinin burda olmasına gerek yok.TBMM ve devlet vazifesi ile kalmayıp Günde binlerce insan kendisni arayıp, herkesin farklı farklı taleplerini karşılamak için koşmaktadır. Bununla beraber bazı kesimler, kendisini sevmediği için veya işi görülmediği için karalama peşinde koşmaktadırlar. Ki ben çok şahit oldum buna: Hiç bir şekilde Ak Parti ile alakası olmayan kişinin talebini bile sırf insan olduğu için, hemşehrisi olduğu için veya Türk vatandaşı olduğu için karşılamış ve bununla beraber yine bazı kesimler inkara gitmiştir.

Kanıma dokunuyor...

Yapılan hizmetin görmezden gelinmesi, inkara gidilmesi asla kabul edilir bir durum değildir. Hepimiz, suruç ilçemizin yıllarca ötelendiğini ve hiçbir hizmetten yararlanmadığını çok iyi biliyoruz. Karanlık dönemlerimizi ne çabuk unuttuk.

En basit örneği Suruç'un kanayan yarası su... 

Sussuz bir ilçemiz var iken, milyarlarca sondaj parası verdiniz hepiniz. En az 250 MT kuyu derinliğine sahip tarlalarınızda çıkan su miktarı kaç metreküp idi? Bu soruyu sorup alacağım cevabı gayet iyi biliyorum.

Peki ya şimdi?

Suruç ovasında ekinsiz tek bir tarla göremiyorum... 

Ben tarlamı ekmiyorum diyen kişi Şanlıurfa'dan dönerken SUBOR fabrikası hizasında tepeden suruç'a baksın ve cevabını zaten almış olacaktır.

İkinci bir örnek ise şudur kardeşlerim:

Suruç prestij caddesi... İlçeye girerken arabanızın paket taşından aldığı gürültü be rahatsızlık hepinizin başına gelmiştir. 

Üçüncü örnek:

Sanat sokağı... Sanat sokağı sayesinde ilçemize dayalı bir çok etkili orada tanıtılmaktadır.

Dördüncü örnek :

Suruç Devlet Hastanesi... Eski Suruç devlet hastanesini, doktor sayısını, bina yapısını düşünün ve şimdi ki Doktor sayısı ile bölüm çeşit çokluğu ile bina yapısını karşılaştırın

Ben sadece dört örnek saydım çünkü yazmaya yerim kalkmayacak.

Değeri hemşehrilerim! Elinizde bir imkan var ve bu imkan devletimizin sunduğu bir ayrıcalık iken, Altın değerinde olan değerli Milletvekilimiz Sayın İbrahim Halil YILDIZ'ın değerini anlayalım ve destek sağlayalım.

Ben şahsım ve Ak Parti Belediye Meclis Üyelerimiz adına minettarım.Teşekkür eder Başarılarının devamını dilerim

Vesselam