Varlığı ebedi olan Allah'a binlerce şükürler olsun!

Şükrediyorum çünkü şükür etmemiz için milyon sebebimiz bulunmaktadır. Gerek insani gerek rahmani ölçüler çevresinde ne kadar şükür etsek azdır. 

Değerli okurlarım!

Bizi yaratan Rahman'a varlığımızı borçluyuz ve her halimize hamd etmek durumundayız. Biz ise kul olarak rabbimize karşı kulluk görevlerimizi yerine getirme konusunda maalesef yeterli dirayeti gösteremiyoruz. 

Bizlere el, ayak, ağız... Kısaca tüm azalarımızı verip bunun karşılığında bizden sadece kulluk görevi isteyen Rabbimize karşı neden nankör oluyoruz. 

Lafı çok uzatmadan Suruç ilçemiz durumuna direk girmek adına kulluk görevinden girdim;çünkü çok bağlantılı bir yazı yazıyor olacağım.

Bir hafta öncesine kadar Yağmur duasına çıkacaktık, neden peki? Bütün Suruç halkımız mahsülünü kaldırdığı gibi tarlaya nefes bile aldırmadan hemen buğday ve arpa ekmeye başladılar. Çünkü halkımızın tek geçim kaynağı tarlalarımızdan gelen gelir kaynaklarıdır.

Yoğun geçen kuraklıktan dolayı hepimiz korktuk mu? Hayır derseniz dürüst değilsiniz. Elbette korktuk. 

Yağmur yapmasa mahsül sakat çıkacak veya hiç çıkmayacaktı. Hala yağmur yağmadı değil mi? 

Peki halkın durumunu görüp halkının yanında olan  bununla beraber halkının sıkıntısını gördüğü gibi imdadına koşup içinde bulunduğumuz güç durumdan bizleri kurtaran  devletimiz var iken, hala neden şükrümüzü bilmiyoruz. 

Lafa gelince konuşmayı çok iyi biliyorsunuz. Devlet yapmak zorunda demesini bilenler! Hayır kardeşim, Devlet yapmak zorunda değil. Devlet sana onlarca kilometre'den trilyon masraf yapıp su getirmek zorunda değil. 

Bugün suriye'deki ırak'taki duruma ve devletlerine bakın. Ama elinizi vicdanınıza koyup öyle bakın ve ona göre karar verin. 

Hangi devlet halkının yanında bu kadar fazla durup destek verdi. Hangi devlet kendi halkını her yönüyle eşit tuttu? Amerika'da bile siyahlar beyazlara beyazlar siyahilere ırkçılık yapmakta ve ABD bunu görmezden gelmektedir. Kısacası halkının yanında değildir. 

Eğer emsal vermeye devam edersem inanın yazmakla bitiremeyeceğim yüzlerce emsal var. 

Biz bütün bunların ışığında, hala devletimizin yanında, saflarında neden yer almıyoruz? 

İlçemiz tarlalarına 26.11.2019 tarihi itibariyle tarım suları akmaya başladı ve şuanda geceli gündüzlü halkımız sulama yapmaktadır. 

Daha 5 gün öncesine kadar kara kara düşünen siz değerli halkım! 

Halinize şükretmez misiniz? 

Bu inadınızdan hala vazgeçmez misiniz? 

Ayağa kalkın ve dün ile bugünü karşılaştırıp yarının planlarını yapın. Anlayın ki Devleti, vatanı, milleti, Bayrağı için çalışan;Tevazu ve samimiyet ile bu yeryüzüne gelmiş geçmiş tek lider başta Recep Tayyip Erdoğan ve Suruç için tek çalışan, emek veren Sayın İbrahim Halil YILDIZ olmakla beraber Belediye meclis üyelerimiz Sayın Uçar, Sayın Yalçın, Sayın Yıkılmaz ve diğer ağabeylerimizdir. 

Ben burdan devletime ve erkanına minnetlerimi arz ediyorum. İlçemiz'e, tarlalarımızın içine kadar suyu ulaştıran, emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. 

Vesselam...