Değerli hemşehrilerimiz, değerli Suruç halkım! 

Uzun zamandır yapmayı plandığım basın açıklaması'nı bugün yapma fırsatı bulduğum ve bana bu fırsatı veren rabbime sonsuz şükürler olsun. 

Hepimizin bildiği üzere Ömer GÜNER olarak ilçemiz Suruç'ta değerlerimizin korunması, ilçemiz için hizmet aşkı ile çalışıp bir iğne ucu kadar dahi olsa ilçeye faydalı olmuş ve olacak herkesin yanında dimdik duracağım. Bu benim için bir insanlık görevidir.

Hepimizin bildiği üzere ilçemiz yıllardır her seçim döneminde en az 30 yıl gerilemektedir. Haliyle bu durum 30 yıl geriden hizmeti getirmemize veya getirtmemize sebep olmaktadır.

Yeni neslimiz olan geleceğimizin çocukları için hiçbirimiz zan altında kalmayıp, yarın faydalı bir kişiliğimizin anlatılması varken aksi durumun anlatılması hiçbirimizin için hoş karşılayacağı bir durum olmayacaktır. Bizler artık geçmişe dönük yapılan hataların düzelticisi değil, geleceğe umutla bakan birer birey olmalıyız.

Bu yazıyı okurken lütfen 5 dakika gözleriniz kapatın ve 10-15 yıl önceki suruç'a bakın birde şimdiye bakın ve hizmetin ne olduğunu zaten göreceksiniz.

Buna rağmen eğer hala inkar ediyorsanız üzgünüm ama size bu cümle yakışır:" Gerçekleri gördüğünüz halde görmedim, duymadım, bilmiyorum diyecek kadar hainsiniz."

Suruç devlet hastanesi örneği ile devam edelim... 

Bazıları imkan yoktu der, bazıları başhekim yapmadı der, bazıları da devlet bu ülkeye hizmet getirmiyor der... 

Bunu söyleyenlere sözüm:" Devlet hastanesi yapan kim? Devlet.

Devlet hastanesini özel hastaneye çeviren kim?Yönetici yani başhekim.

Peki bunların oluşmasına zemin hazırlayan kim? Devletimiz.

Devlet kim? Günün iktidarı, parti, Ak Parti milletvekili Sayın İbrahim Halil Yıldız.

Ya kardeşim siz hala ne istiyorsunuz?

Bir gece acil'de uzun bir kuyruk görürsünüz, derhal videolarını çekip flaş, flaş... Olay olay hastanede kuyruk rezaleti. 

Siz hiç bu insanların(sağlıkççalışanlarının tüm gün orada bizi iyileştirmek için neler yaşadığını biliyorsunuz?

Hastanede  daha önce her bir alanda kaç tane doktor vardı, şimdi kaç tane var? Haberiniz bar mı? Tabiki yok. Son 1 yılı özellikle araştırın. 

Gidin birgün sabahtan akşama kadar nöbet tutun ve gerçeği görün... Hatta bunun için hastane BAŞHEKİMİ'nden ricada bulunayım halktan nöbetleşe takip sistemi kuralım... Kaçınız varsanız bana dönüş yapsın... Bakın, ben varım diyorum çünkü insanların hastalarımızı iyileştirmek için neler yaşadığını çok iyi biliyorum.

Sosyal medyada Suruç devlet hastanesi için çekilen, Başhekim Sayın Necmi Eşiyok'un hizmetlerini karalamak, kendisini itibarsızlaştırmak için çekilen hastane kuyruk videolarına ve kişilere ben fırsat vermeyeceğim lütfen sizde vermeyin. 

Unutmayın! 

Herşey daha güzel, yaşanabilir, huzur ve refah dolu bir Suruç için, Türkiye için. 

Hepinizi saygı ile selamlıyor, saygı ile önünüzde eğiliyorum.